O společnosti Party Lite

Společnost PartyLite

Mabel Kimball Bakerová

Bylo nebylo, za sedmero horami, za sedmero řekami na počátku 20. století žila byla ve městě Cape Cod ve státě Massachusetts v USA jedna paní učitelka, Mabel Kimball Baker.

Jednoho dne si paní Mabel řekla, že pro své přátele vymyslí originální a kvalitní dárky. A tak v roce 1905 začala dávat jako dárky slavnostní svíčky doma vyrobené. A všechny okouzlila takovým způsobem, že postupem času svou domácí výrobu rozšířila v úspěšné podnikání a učitelování pověsila na hřebík.

A čím to začalo? Snítkou vavřínu! Sbírala plody vavřínu, které vařila, dokud z nich nezískala aromatickou voskovou hmotu. Do ní pak opakovaně namáčela bavlněné knoty až do doby požadované tloušťky svíčky.

Mabel Kimball Barkerová

Paní Mabel nadšeně věnovala rozvoji svého podnikání celý svůj život. Když v roce 1965 zemřela ve věku 94 let, to, co začalo jednou snítkou vavřínu, se stalo podnikem hodnoceným na 6 milionů dolarů. Paní Mabel dodnes zůstává vzorovým modelem úspěchu podnikavé ženy.

A tak se muselo stát to, co se stalo a vzniknout to, co vzniklo. V roce 1973 společnost na výrobu svíček, která patřila paní Mabel Baker, rozšiřovala své působení – koupila ji rodinná společnost pana Robert Georgena – a byla založena firma PartyLite Gifts, která začala prodávat produkty paní Mabel po celé zemi.

Společnost PartyLite sdílela odkaz paní Mabel a cílevědomě se zaměřila na kvalitu našich vůní a doplňků domova.

Do roku 2015 byla na celém světě jsou pouze 2 místa, kde se svíčky vyráběly:

  1. USA – Chicago
  2. Velká Británie – Manchester - v současnosti je tato továrna uzavřená.

Pouze 3 lidi na celém světě znají tajemství výroby a složení svíček společnosti PartyLite.

V roce 1992 se společnost PartyLite stala mezinárodní společností a rozšířila své působení do Kanady.

V roce 1994 se její výrobky konečně objevily na trhu v Evropě!!!

Od roku 2015 společnost patří do koncernu Lumenix.

Vůně pro společnost "vaří" pan Tom Knotek, odborník, který mimochodem vytvářel vůně pro takové módní giganty jako je firma Dior nebo Ralph Lauren.

A to, co začalo jako jediná řada vavřínových svíček, se rozrostlo na široký výběr nejkvalitnějších vůní a doplňků, k nimž každoročně přibývá dalších 100 či více nových produktů. 

Logo Party Lite

Společnost PartyLite zastává kulturu, která se zabývá ekologickou problematikou. Přijímá ve všech svých provozech ekologické snižování, opakované použití a recyklace. Všechna sídla společnosti aktivně recyklují materiály od papíru a plastu až po lepenku a dokonce i baterie. Snižuje rovněž spotřebu elektrické energie díky využití energeticky úsporných technologií. Společnost PartyLite bude i nadále zvyšovat své úsilí, aby byla dobrým ekologickým hospodářem.

PartyLite je jedním z 53 členských firem Direct Selling association uznaných během výročního zaedání v roce 2014 pro účast v DSA´s Code Communication Initiative, se zaměřením na pozorování a komunikace DSA Etického kodexu v co největší míře.

Evropská asociace přímého prodeje Seldia vybrala PartyLite jako NEJLEPŠÍ Evropskou společnost přímého prodeje v roce 2014.

Novinky

Zima se blíží

Zima se blíží

12.10.2021 | Margita Pacoláková

Zima se blíží, práce na zahradě už jsou také ukončené a nadchází čas trávený doma v teple s knížkou v ruce

*/